FAQ

FREQUENTLY ASKED QUESTIONS alebo ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

Sumár otázok, s ktorými sa najčastejšie stretávam pri svojej práci.
Ak sa chcete niečo spýtať, napíšte – rada odpoviem aj Vám.

 1. Prečo robíš túto prácu?

  Pretože mi ponúka flexibilný pracovný čas, možnosť pomôcť sebe a zároveň aj iným, vzdeláva ma, motivuje, napĺňa a finančne zabezpečuje.

 2. Prečo by som si mal/a vybrať práve teba?

  Pôvodná odpoveď bola “pretože som nezávislý finančný maklér” – no keďže som si uvedomila, že mne samotnej by takáto odpoveď nestačila, otázku som podrobne zodpovedala v článku “Prečo si vybrať mňa?” 

 3. Prečo by som si to nevybavil/a sám/sama?

  Táto odpoveď je tiež zahrnutá vo vyššie spomínanom článku – ale v skratke:
  Banka dá vždy lepšiu ponuku maklérovi než klientovi. Prečo? Maklér má prehľad, má čas porovnávať konkurenčné ponuky a možnosť kombinovať ich (klient málokedy). Ak mi banka dá skutočne najlepšie podmienky na daný produkt vie, že ho odporučím aj ďalším klientom.

 4. Pod kým/ Pre koho pracuješ?

  odpoveď: JA som značka.
  Ľudia sa pýtajú na to, či ma zastrešuje OVB, Fincentrum, Partnersgroup a pod. Moju odpoveď často považujú za vyhýbanie sa odpovedi. Faktom ale je, že zastrešujúca spoločnosť ma pramálo s finančným maklérom. Poskytuje len zmluvných partnerov a jednotný portál pre uľahčenie vypracovania a sprostredkovania.
  Svoju prácu častoprirovnávam k lekárovi – ten tiež pracuje pod nejakou nemocnicou a zazmluvnenou poisťovňou a predsa Vás pri návšteve zaujíma jediné – či je odborník, ktorý Vám vie a chce pomôcť. 

 5. Čo z toho máš?

  Ponúkam síce bezplatné finančné plánovanie – samozrejme, bezplatné pre klienta.
  Venujem svoj čas a energiu, aby som našla najvýhodnejšie riešenie pre klienta – aktuálne alebo dlhodobé podľa potreby. Krásne na mojej práci je, že vo výsledku – je spokojný klient, pretože dostane, čo potrebuje za najlepších možných podmienok. Spokojná je inštitúcia, pretože predá produkt.
  A spokojná som ja – pretože získam províziu a odporučenie.

 6. Ako viem, že mi nepodstrčíš niečo nevýhodné len kvôli provízii?

  Bohužiaľ, v dnešnej dobe nehodno veriť nikomu – tak to väčšinu z nás naučili skúsenosti.
  STUČNE a LOGICKY – mňa živí finančné plánovanie pre “normálnych” ľudí – zamestnaných, časovo obmedzených, unavených a znechutených z neprehľadných ponúk. Ak spravím všetko v záujme klienta – naozaj mu pomôžem, odporučí moje služby ďalším potenciálnym klientom.
  Na prvom mieste je VŽDY Vaša spokojnosť, nie výška provízie.