Ako reálne ušetriť 💰💰💰 a ⌚ na PZP 🚗 ?

Povinné zmluvné poistenie (PZP) je aktuálne možné uzatvoriť v 12 poisťovniach. Každý kto má auto, musí mať PZP, možno ho meniť každý rok a na rozdiel od cestovného poistenia – nie je to “sezónna/ záležitosť. Niet preto divu, že medzi poisťovňami prebieha celoročne konkurenčný boj o zákazníka.

Najväčším lákadlom je pre mnohých, samozrejme, cena – a tak stále mnohí doplácajú na svoju nevedomosť.


Čo pri výbere určite zohľadniť?

Niektoré poisťovne ponúkajú k PZP aj iné užitočné benefity – ako napr. pripoistenie čelného skla, pripoistenie pre prípad stretu so zverou či kráde, mini-havarijné poistenie, alebo dorovnávanie do novej hodnoty poistenia.

Nájdu sa aj iné lákavé zľavy, ktoré Vám môže ušetriť pár Eur. Ak máte napríklad dieťa do 15 rokov, máte iný produkt danej poisťovne alebo máte preukaz ZŤP.

Ja osobne určite odporúčam určite pri výbere zohľadniť kvalitu asistenčných služieb, ako napr. odťahová služba z ČR, “prvá pomoc” pri defekte či doručenie pohonných hmôt, ak jednoducho zabudnete dotankovať a zostanete niekde “visieť”.

Čo je ale najdôležitejšie!!!! >>> kvalita plnenia v prípade poistných udalostí. Poistné si predsa platíte preto, aby ste v prípade núdze vedeli čo najrýchlejšie a najlacnejšie dať veci do poriadku – či už ide o auto, poškodenú vec alebo zdravie ako také.

Toto Vám ale žiadna kalkulačka nevypočíta a v poisťovni Vám to už tým duplom nepovedia. Je to toiž niečo, čo Vám otvorene povie len finančný asistent na základe svojich skúseností.

Ak teda chcete ušetriť, máte teda 3 možnosti:

✘ Obeháte si poisťovne.

Celkovo je ich 12, z toho jedna je výlučne on-line. Tento spôsob volí už dnes málokto – čakanie v rade, potom sa konečne posadíte na stoličku s otázkou “za koľko PZP” a odchádzate po hodine bez jasnej odpovede a s celým portfóliom produktov a služieb danej poisťovne. Nehovoriac o tom, či sa vám kvôli ušetreniu piatich eur oplatí zabiť dva dni.

✘ Použijete internetovú kalkulačku.

Nahodíte svoje osobné údaje “niekam” na web a jednoducho porovnáte cenu PZP – bez info o možnosti rozšírenia o užitočné pripoistenia, bez info o asistenčných službách a bez info o kvalite a spoľahlivosti v prípade poistnej udalosti.

✔ Kontaktujte mňa >>> 📞 0948-010-509 (aj sms) | ✉ info@andreanovakova.sk | 🔈 facebook/financnyasistent | osobne v Púchove 🙂

Vďaka odbornému vzdelaniu, širokému portfóliu a skúsenostiam Vám rada pomôžem s výberom a porovnaním viacerých poisťovní a zodpoviem VŠETKY vaše otázky – jasne, zrozumiteľne a bez omáčok.

 

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s