Vypestujte si peniaze ;)

| Ako nechať dlhy prerásť do ziskov alebo Varila myšička kašičku. |

Tvrárme sa chvíľu, že zemiak je kúpna cena a bývanie bude naša kašička.

Kašičku potrebujete, aby ste prežili – tak to proste vo svete chodí. A na kašičku potrebujete zemiak – bez ohľadu na to, či si ho môžete dovoliť. Niekto má to šťastie, že zdedí záhradu plnú zemiakov, sotva 10% populácie má zemiakov dosť pre seba a najbližších a ešte aj nejaké zemiaky na rozdávanie. A zvyšok populácie má len dve možnosti – buď si včas nasporí, aby si neskôr zemiaky mohol kúpiť za vlastné, alebo si zemiaky musí požičať.

V prvom prípade to stojí veľa času a odopierania… ale výsledkom je, že AK našetríte dosť a ceny v obchode sú tiež priaznivé – môžete si kúpiť zemiak. Často všetky úspory padnú na zemiak, ale splní to účel a vy ste spokojní, lebo konečne máte svoju vytúženú misku sladkej kaše.

Inteligencia je schopnosť organizmu prispôsobiť sa a prežiť, resp. prispôsobiť sa tak, aby z každej situácie vyťažil maximum…. tak to skúsme trošku inteligentnejšie 🙂

Šikovná myška ale vie, že oveľa výhodnejšie je počkať si, kým bude zemiakov všade dosť a kým bude ich cena najnižšia. Aj keď možno nemá v tom momente dosť na kúpu, požičia si zemiak od suseda – lebo aj on sám ho má dosť a potrebuje sa ho zbaviť s vidinou, že myška mu vráti zemiaky dva.

Teraz má myška zemiak na dlh, ale vďaka finančnej gramotnosti vie, že ak z požičaného zemiaku odreže na kašu len 2/3 a zvyšnú tretinu doma zasadí, zemiak vyklíči a po čase dorastie – a čím viac času a starostlivosti mu dá, tým väčší trs bude mať.

Teraz má myšička kašičku, susedovi môže vrátiť dohodnuté dva zemiaky a zvyšnú úrodu sama predávať a požičiavať … pretože vie, ako s požičaným narábať tak, aby z dlhu vznikla rezerva.

 SKYPE | andreanovakova@outlook.com | www.andreanovakova.wordpress.com | +421/948 010 509

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s